Некои ќе ја презираат затоа што носи една од најскапите заштитни маски, но таа со тоа ја покажува својата хуманост

6 август, 2020
1289023

Актерката Анџелина Џоли го негува својот статус на ѕвезда дури и кога оди на шопинг, и иако негативците би можеле да кажат дека со маска од 660 куни таа  покажува сноуберство, мајката на шест деца со дизајнерско парче ткаенина всушност ја покажува нејзината хуманитарна страна

Во средата, Анџелина го зеде Нокс, 12-годишен близнак што таа го доби со својот поранешен сопруг Бред Пит, на шопинг

Облечена во елегантен долг црн фустан, Анџелина модерно се усклади со облеката на својот син, кој носеше црни панталони и црна маица. Посебно внимание привлече црната маска со бели стрели, со кои актерката дополнително ја истакна оваа модна поврзаност со Нокс и неговиот бел принт на црната маица.

Маските во последниве месеци станаа барана стока и нивната цена поради побарувачката „лудуваше“. Со воведувањето на обврската за носење маска во затворен простор, некои пресметки покажаа дека едно четиричлено семејство, од кое секој член троши само една маска за еднократна употреба дневно, мора да издвои 660 куни месечно.

Ова е исто така цената на маската „Black Arrowa Mask“, италијански луксузен моден бренд „Off-White“ од основачот на Виргил Аблох, која ја носеше Анџелина додека одеше покрај нејзиниот син Нокс, заштитен со маска за еднократна употреба.

Освен по својата работа во филмската индустрија, Анџелина е позната и по хуманитарната работа, а таа вродена хуманост ја покажа и облечена во оваа маска.

Од вртоглавите 660 куни што треба да се издвојат за парче ткаенина, сите нето-добивки се донираат во добротворни цели и борбата против Ковид-19.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris