НЕКОИ ВЕЌЕ БЕА ЅВЕЗДИ, А НЕКОИ САМО ОБИЧНИ ДЕВОЈКИ: Еве како изгледаа сопругите на најголемите благородници пред бракот

21 јули, 2020
Annotation 2020-07-20 202140

Пред да ги освојат срцата на принцовите и кралевите, овие познати убавици живееле “нормално како останатите”.

Времето кога кралевите и принцовите се женеле исклучително за принцези е одамна зад нас, па жените за кои читаме од ден на ден, се се повлијателни припаднички на кралското семејство, кои пред да се сретнат со принцовите и пред да се венчаат биле обични девојки, кои не се разликувале од било која друга девојка која може да ја сретнете на улица…

Денес кралицата Летиција од Шпанија е позната како сопруга на кралот Филип VI и една од највлијателните жени во светот на модата, но Летиција Ортиз Рокасолано била позната во својата земја бидејќи работела како новинарка на тамошниот јавен сервис.

Ова е кралицата денес…

а ова пред да го изговори судбоносното “Да”.

Принцезата Шарлин е мажена за принцот Алберт од Монако кој го запознала “на работа”. Таа, имено била павославена јужноафриканска пливачка и се натпревалувала на Олимписките игри за својата земја, а идниот сопруг прв пат го сретнала после една трка.

Вака изгледа принцезата денес…

…А вака изгледала за време на спортската кариера.

Кејт Мидлтон, принцот Вилијам го запознала за време на студирањето, која подоцна работела како помошник при купување на аксесоари за брендот Jigsaw.

Кејт ја гледаме секојдневно и денес ја знаеме ваква…

… а ова е Кејт за време на студирање.

Нејзината јатрва, односно сопруга на британскиот принц Хари, Меган Маркл беше глумица, а нејзината најпозната улога беше во серијата Suits.

Меган денес не воодушевува со стилот…

…а еве колку се променила.

Неодмана светските медиуми пишуваа за принцезата Софија Хелквист, Швеѓанка која е мажена за тамошниот принц Карло Филип и која со волонтирање и напорната работа за време на пандемијата ги освои срцата на јавноста, со оглед на тоа што додека била манекенка и учесник во ријалити, не била веднаш топло примена.Софија денес е една од најубавите принцези во светот…

…и е иста како порано.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi