Неверојатна средба, веридба и желба да бидат засекогаш еден со друг! Детали за романсата на Џеј Ло и Алекс Родригез ќе ве насмеат!

27 декември, 2020
цеце

Љубовта на Џенифер Лопез и Алекс Родригез започна на необичен начин и иако искрите не се запалија веднаш, по неколку години познанство, судбината ги премина нивните патишта.

Во октомври 2005 година, Алекс за прв пат ја виде Џенифер Лопез, која го маѓепса на прв поглед. Имено, тој во тоа време беше на почетокот на неговата бејзбол кариера, а таа играше на еден од натпреварите. Тогаш Родригез и побара автограм и тој ден започна нивната љубовна приказна.

Шест години по нивниот прв состанок, Џеј Ло присуствуваше на еден бејзбол натпревар на стадионот Шеа во Њујорк со нејзиниот тогашен сопруг Марк Ентони. Џенифер и Родригез се ракуваа, а пејачот го опиша моментот како „чудна струја што траеше три секунди“:

Го погледнав директно во очи и нешто се случи. Не можам ни да го објаснам, но дефинитивно чувствував пеперутки во стомакот.

Dženifer Lopez

Кобна средба

Сепак, сите продолжија по својот пат, Алекс беше исклучително популарен кај припадниците на спротивниот пол и во тој период ги полнеше колумните во весниците со врски со многу познати девојки, како Кејт Хадсон и Камерон Дијаз.

По бурните животи, нивните патишта уште еднаш се прекрстија. Во февруари 2017 година, Џенифер и Родригез повторно се сретнаа, овој пат во ресторан во Лос Анџелес. Нивните погледи се прекрстија, но секој од нив продолжи кон друштвото на својата трпеза.

Ennенифер го направи првиот потег.

Минуваше покрај моето биро, и почувствував потреба да го повикам. Иако не се познававме добро, јас го следев и го тапшав по рамото. Така започна сè. Разменивме броеви, и тој таа вечер ми испрати порака: „Дали одиме на вечера?“

Јас одговорив: „Добро“.

Дека нивните енергии и чувства се совпаѓаат најдобро покажува фактот дека тие започнаа да се забавуваат во февруари 2017 година, а точно две години подоцна тие се верија.

После таа ноќ, ништо не можеше да ја спречи големата љубов што се роди меѓу нив.

Dženifer Lopez i Aleks Rodrigez

Веридба на Бахамите

Тие не сакаа да ги кријат своите чувства, а во април истата година официјално потврдија дека се во врска објавувајќи на Инстаграм. После тоа, Џенифер и Алекс се појавуваат како двојка на црвениот тепих на Мет Гала. Во октомври тие го дадоа своето прво заедничко интервју во кое открија дека мислат дека се создадени едни за други.

Двајцата сме близнаци, пораснавме во Њујорк, двајцата сме латино, сето тоа не прави совршен пар.

Во февруари 2018 година тие ја прославија својата прва годишнина, а Џенифер му честиташе на Алекс пред камерата. Пред да ја изведе песната „Ние“, таа рече: „Не сакам да звучам патетично, но, душо, оваа песна е за тебе. Те сакам.”

Во март 2019 година, славниот бејзбол играч реши да ја подигне нивната врска на повисоко ниво, ја праша дали сака да се омажи за него, а таа одговори „да“. Свршувачката беше на Бахамите, а на нејзината рака светна голем дијамантски прстен. Родригез призна дека ја подготвувал целата церемонија со месеци за секој детал да биде совршен.

Венчавката требаше да биде оваа пролет, но заради пандемијата беше откажана.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris