Никол Кидман ја откри вистинската причина за разводот од Том Круз: Никој не заслужува такво нешто

17 октомври, 2020
Married actors Tom Cruise and Nicole Kidman


Никол Кидман се омажи за Том Круз во 1990 година, а нивниот брак траеше 11 години. Во текот на 90-тите години, тие го привлекуваа вниманието и на фановите и на медиумите со нивната врска. Двајцата беа на врвот на својата кариера кога објавија дека се заедно, што дополнително придонесе за нивната катаклизмичка популарност. Но, бидејќи го имаа еден од најдолгите бракови во Холивуд, сите денес се прашуваат зошто Никол и Том се разведоа. Иако многумина тврдеа дека Никол е незадоволна од бракот со Том Круз, особено од моментот кога Том се приклучи на саентолошката црква, Никол остана со него и покрај опсесијата со оваа религиозна насока и секогаш изјавуваше дека не е незадоволна од бракот со Том. Парот посвои и две деца, денес 27-годишната Изабела и 25-годишната Конор, кои сè уште живеат далеку од центарот на вниманието и се минимално активни на социјалните мрежи.

Во интервју за ABC News, како што објави entertaintimes.com, Никол конечно ги сподели интимните детали за разводот со Том. На пример, многу е напишано за тоа како Никол буквално го молеше Том да не ја напушта, што актерката никогаш не негираше, а исто така сподели дека поминувањето низ развод со Круз било ужасно и дека никој не заслужува да помине низ такво нешто. Најлошо од сè, непосредно пред нивното раскинување, Кидман беше бремена со бебето на Круз, но за жал абортираше. Истата година, Круз поднесе барање за развод од Кидман, повикувајќи се на непомирливи разлики, а фактот дека човекот со кого беше во брак повеќе од една деценија одеднаш сакаше да се разведе, особено по сè низ што поминаа, ја шокираше.