Нова причина за радост во семејството Ражнатовиќ: Цеца стана баба!

3 јуни, 2020
Celebration of the patron saint of the house at Svetlana Raznatovic house.Slava Sveti Nikola u kuci Svetlane Raznatovic.

Богдана и Вељко станаа родители, а најголемата српска музичка ѕвезда, Цеца Ражнатовиќ, стана баба на само 47 години.

View this post on Instagram

❤️🇷🇸

A post shared by SERBIAN ACE 🇷🇸 Српски Ас (@veljkoraznatovic) on

Денес во 10.40 часот наутро, пристигна на свет Жељко Ражнатовиќ, синот првенец на Богдана и Вељко.

Породувањето е направено со помош на  царски рез, а истото е извршено од страна на доктор Миленко Пророќиќ, кој ја породи и Светлана Цеца Ражнатовиќ, двата пати.

Малиот Жељко има 3.3 килограми и 53 сантиметри, а доби и оцена десет.

Вељко присуствуваше на породувањето на својата сопруга Богдана, а нивниот новороден син, Жељко, го доби името по својот покоен дедо.

Изгледа, од оваа година, во семејството на Цеца, во месец јуни ќе има по две причини за славење, едната е раѓањето на внукот Жељко, а другата е прославата за нејзиниот роденден на 14ти јуни.