Оскаровка си ја повредила главата со моторна пила!

6 јуни, 2020
imageedit_152_4531341950

Глумицата Кејт Бланшет открива дека за време на карантинот си ја повредила главата со моторна пила, пренесува CNN.

  • „Имав мала несреќа со моторна пила вчера. Тоа звучи многу возбудливо, но всушност не беше. Освен што имам мала рана на главата, во ред сум.“ – рекла таа со бившата австралиска премиерка Џулиа Гилард.

Оскаровката не ги открива деталите на оваа бизарна несреќа, но во една прилика во 2017 година таа открила дека сака да се бави со градинарство.

  • „Би сакала да станам подобра во градинарство. Мојата мајка беше одличен градинар. Баш имаше дарба за тоа, би сакала и јас да ја развијам мојата.“ – рекла таа.

Ова не е единствената славна личност која во карантин заработила бизарна повреда. Гитаристот на Queen, Брајан Меј заврши во болница поради повреда на задникот од градинарење.