Откриена е причината за смртта на актерот од Twilight, кој беше пронајден мртов со својата девојка

3 јуни, 2020
e31af733-7617-4079-936d-61fb2fa1f3dc

Потврдена е причината за смртта на актерот Грегори Тјури Бојс, кој глуми во филмот Twilight. 30-годишникот е пронајден мртов кон крајот на мај заедно со својата девојка Натали Адепоју (27), а за нив било откриено дека починале од предозирање.

Од мртовечницата тврдат дека тие починале од голема доза кокаин и фентанил. Телата ги пронашла роднина, а полицајците кои пристигнале на местото на настанот, според Мирор, пронашле бел прав во собата.

Грегориј ја оставил неговата 10-годишна ќерка Алаја, а Натали имала син, Египет. Актерот е познат по улогата во првиот филм од франшизата „Twilight“ од 2008 година во кој го играше Тајлер Кроули, лик кој беше заљубен во ликот на Кристен Стјуарт, Бела Свон. Тој се појави и во краткиот филм Апокалипса во 2018 година.