Патот до успехот и беше тежок бидејќи се бореше со анорексија!

12 јули, 2020
slava

Лора Ејми е австралиска инструкторка за фитнес и инфлуенсерка која припаѓа на делот на луѓе кои имале тежок пат до успехот. Иако моментално изгледа беспрекорно и е еден од најголемите модели за фитнес улоги, зад неа стои тешка животна приказна. Имено, пред само пет години, Лора тежеше 39 килограми затоа што во тоа време се бореше со анорексија.

Нејзиниот проблем започна кога имала 22 години. Патем, Лора отворено зборуваше за своето нарушување.

laura amy

“Имајќи предвид дека забележав дека многу од вас не веруваат во редот, работата и дисциплината … Во една прилика тежев само 39 килограми и се борев со анорексија. По некое време го засакав вежбањето и тежината ми се зголеми. Поради тоа сум најсреќна “, напиша Лора во една прилика, која не го крие своето минато.

Нејзиниот пат до успехот во никој случај не беше лесен. Таа стана опседната со сè што јадеше. Поминуваше часови на трака за трчање. Сфати дека има проблем што не смее да го игнорира. Таа најде програма за обука и исхрана која и помогна да ја добие телесната тежина. Таа ја замени траката за трчање со тегови и започна да внесува повеќе калории. Забележа позитивни промени во своето тело и три години подоцна го надмина нарушувањето. Таа се поправи 11 килограми и објави фотографии на социјалните мрежи од целиот процес на трансформација, станувајќи најголема фитнес икона во Австралија. Таа е само уште еден пример дека сè е можно кога тоа го сакате.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi