Почна да живее со сопругот на нејзината почината сестра! Еве што имаше да каже!

2 октомври, 2020
сестра

Тие беа фотографирани додека се држеа за раце, а сега тој сакаше да се оправда на социјалните мрежи, иако се чини ретко кој му верува …

Рајан Дорси, поранешниот сопруг на починатата актерка Наја Ривера, неодамна беше мета на погрдни коментари од јавноста. Имено, Никајла Ривера, сестра на покојната Наја, се пресели во домот во кој живее Рајан со неговиот и синот на Наја.Ова згрози многумина, кои ги нарекоа бизарни поради сè.

Рајан и Никајла дури беа фотографирани како се држат за раце. Сепак, тој сега објави видео на Инстаграм во кое им објаснува на луѓето дека неговиот петгодишен син го натерал да го стори тоа.

“Џози ме праша дали Тити може да живее со нас, бидејќи таа е најблиската што ја има наместо нејзината мајка. Како самохран родител, ти треба целата помош што можеш да ја добиеш. Ова е привремена ситуација. После сето дете, дали треба да му одречам нешто “Бидејќи? Затоа што некои странци ќе размислат или ќе заклучат нешто врз основа на таблоид. Јас нема да се правдам пред никого”, започна Рајан.

View this post on Instagram

🗣Its not always black and white.

A post shared by dorseyryan (@dorseyryan) on

“Да се ​​има млада жена која е негова крв, неговиот Тити, кој се жртвува себеси за доброто на вашето дете, е многу важно. Кога ќе заспиете дете, не мора секогаш да бидете сами со мислите и не треба да бидете тажни дење и ноќе, прашувајќи се кога ќе се подобри. Барем имате некој со вас да разговарате или само да седите во тишина и да бидете тажни “, рече Рајан, истакнувајќи дека Никајла ја запре својата кариера во моделот за да му помогне.

Иако некои го поддржуваа, тој претежно го дочекуваа грди коментари. Многумина веруваат дека тој „излегува“ на картата на својот мал син, со цел да ја прикрие аферата со сестрата на покојната Наја. Доби пораки дека треба да се срами, да не изгледа тажно и да не користи дете за неговите потези.

„Нека се сети на неговата мајка, а не на тетката што е во врска со тебе, срам да ти е“, гласеше еден од коментарите.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum