После Дуа Липа, уште една позната пејачка се обиде да го присвои ајварот!

27 октомври, 2020
дуа

После пејачката Дуа Липа (35), американската пејачка Бебе Рекс (31), која го истакнува своето албанско потекло, се обиде да го присвои ајварот, нарекувајќи го „албанско јадење“.

Таа објави видео во кое може да се забележи како мачка ајвар на лепче и вели дека тоа е „албанско јадење што секој го сака“ и дека „оди добро со јајца“.

Пред Бејби Рекс, Дуа во шоуто „Жешките“ од Шон Еванс изјави дека „ајварот е албанска деликатес што секој мора да го проба пред да умре“. Меѓутоа, додека таа зборуваше за нејзината подготовка, во позадината се појави фотографија од ајвар.

По изјавата на Дуа, реагираа многу познати луѓе од Лесковац, но и Стевица Марковиќ, човек кој е член на здружението „Лесковачки ајвар“, кој тогаш рече дека има голема шанса да ги тужи продуцентите на шоуто за прикажување на етикетата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum