Повеќе не е на листата на милијардери, но и понатаму немилосрдно се расфрла со пари: Еве колку потрошила Кајли за една година!

3 јуни, 2020
Vanity Fair Oscar Party, Arrivals, Los Angeles, USA - 09 Feb 2020

Кајли Џенер се најде во центарот на вниманието откако беше тргната од листата на милијардери, но и покрај тоа, Кајли потроши 130 милиони долари за само една година.

“Форбс” минатата недела ја тргна Кајли Џенер од листата на најмлади милијардери, откако во јавност се појавија информации дека се работи за мрежа на лаги.


Семејството Џенер додаде неколку работи на листата на Кејли, се со цел да ја прикажат како најмладата милијардерка, но се испостави дека “кралицата” на make – up кралството, тежи “само” 900 милиони долари.


22 – годишната богаташка секако живее како милијардерка, а за тоа сведочат бројните фотографии на нејзиниот Инстаграм профил.
Само минатата година Кајли потроши 130 милиони долари, а парите најмногу ги вложуваше во недвижности, но си се почасти себе и со приватен авион.


Најмногу потроши во април оваа година, кога купи вила во вредност од 36, 5 милиони долари.


Освен што е даржлива кон себе, Кајли учествува и во хуманитарни акции, па така донираше милион долари на здруженијата наменети на загрозените од Коронавирусот.


Од друга страна, нејзините славни сестри се загрижени за тоа, колку лесно ги троши тешко заработените пари.