Повторно драма во семејството Кардашијан!

15 мај, 2020
218837_profimedia0387027283_ls

Клои Кардашијан (35) и Тристан Томпсон (29) се родители на двегодишната Тру, а кратко откако се родила избил голем скандал.

Познато е дека кошаркарот бил неверен додека Клои била трудна, но чашата се прелеала кога тој ја изневерил со блиската семејна пријателка Џорџин Вудс (22), најдобрата пријателкa на на нејзината помлада сестра Кајли Џенер.

Некое време се шпекулира дека Томпсон има веќе едно дете со моделот Кимберли Александер. Семејниот адвокат на Кардашијан, Марти Сингер (69) потврди дека кошаркарот морал да направи тест за потврда на татковство на детето на Александер по нејзино настојување, но истиот бил негативен според медиумите.

Но целата работа не застанува тука бидејќи таа сега тврди дека лабораторијата го лажирала резултатот за да не се распадне врската помеѓу Клои и Тристан и поради тоа побарала повторно тестирање што било прифатено од адвокатот но под услов тоа да се направи во проверена лабораторија.

Клои и Тристан и пратиле писмо да престане со обвинувањата и да не шири лаги на социјалните мрежи во врска со Тристан.

Но Александар и тука не застанала бидејќи следното што го направила е тоа што на Instagram објавила детали од тестот изнесувајќи ја целата своја фрустрација и обвинувајки ја Клои за саботажа и дека таа е вмешана во сево ова.

„Лажам? Каде е тука лагата ? Мојата вистина ќе се слушне“ – истакнала таа.

Од другата страна Клои и Тристан излегоа во јавноста со писмо во кое ја пренесуваат својата страна на случувањата: „Потврдено е дека г-ин Тристан не е татко на детето и ве замолуваме да престанете со тврдењата дека тој е таткото како и со тврдењата дека г-ѓа Кардашијан е замешана во лажирањето на тестот а татковство“ стои во истото.