Повторно и успеа: Еве што Џенифер Лопез и подготви на нејзината мајка за нејзиниот 75-ти роденден!

13 декември, 2020
цел ло

На еден од нејзините концерти минатата година, Џенифер Лопез ја изнесе мајка си на сцената и така ја изненади за нејзиниот 74-ти роденден. Тешко е да се замисли какво изненадување би подготвила за нејзиниот 75-ти роденден, да не беа епидемиолошките мерки, но дури и за овој поокружен пандемски роденден, Џеј Ло успеа да ја изненади својата сакана мајка.


Познатата латино пејачка и актерка сподели видео на социјалните мрежи на кое се гледа дел од интимна семејна средба со која таа и нејзиниот свршеник Алекс Родригез ја изненадија мајката на Гвадалупе.

На видеото се гледа како мајката на Гвадалупе влегува во нејзиниот стан со маска на лицето, каде ја пречекуваат скриени членови на семејството.

Иако пурпурните и розовите балони сугерираа дека нешто ја чека во станот, Гвадалупе се изненади кога Џеј Ло и тимот скокнаа пред неа и извикаа „Среќен роденден!“.

‘Среќен 75-ти роденден на мојата прекрасна мама. Те сакам многу. Ти сте дефиниција за младешки изглед и безвременост на која било возраст. Ви благодарам за твојата бескрајна љубов, енергија, поддршка и што едноставно си ти ​​’, и напиша Лопез на својата сакана мајка.

На забавата на изненадувањето беа вклучени и подароци со коцкање, како што се билети за лотарија и слот апарати, а Џенифер и помогна на нејзината мајка да стави и нови обетки.

Ова го открива во проширеното видео Алекс Родригез, кој исто така направи мало интервју со нејзината идна свекрва за нејзините омилени играчи на Јенки.