Познатиот заводник од „Titanic“ денес изгледа вака: Комплетен шок! (ФОТО)

11 јуни, 2020
220795_profimedia0198515900_ls

Во култниот филм „Titanic“, актерот Били Зејн (54) во 1997 година го играше ликот на Кал Хокли, згоден богат човек кој сакаше да се ожени со главниот лик Роуз (Кејт Винслет). Впечатливиот црнокос заводник, и покрај улогата на негативец,освои бројни женски срца.

Поминаа точно 23 години од тогаш и Били воопшто не личи на Кал.

Разликата е толку голема што многумина би рекле дека не е иста личност!

Зејн беше забележан за време на престојот на плажа со пријателот Овен Вилсон, неговата девојка и двете деца, па дури и папараците едвај го препознаа.