Прекарот на Меган Маркл за Арчи има подлабоко значење отколку што би помислиле!

10 мај, 2020
megan arci

Во случај да пропуштивте: Арчи Харисон Монтбатен-Виндзор официјално наполни 1 година на 6 мај! И во слаткото видео кое го сподели Save With Stories на Инстаграм, новопечениот 1-годишник може да се види како ја слуша мајка му, Меган Маркл, како му чита детска приказна. Иако се радувавме да го видим како помага на мајка му да ги сврти страниците од книгата и слушнеме принцот Хари како зборува во позадина, вниманието исто така ни го сврте фактот што Меган го користеше прекарот „Арч“.

Секако, може да изгледа како нормален начин да се скрати името на Арчи, но според Меган и Хари, тоа има длабоко значење.

„Пред SussexRoyal дојде идејата за„ Арч “- грчки збор што значи„ извор на дејствување“, вели парот во изјавата од минатиот месец. “Ние го поврзавме ова со концептот за добротворната организација што се надевавме дека ќе ја изградиме еден ден, и таа стана инспирација за името на нашиот син. Да се ​​направи нешто со значење, да се направи нешто што е важно. Арчвел е име кое комбинира антички збор за сила и акција, и друго што предизвикува длабоки ресурси што мора да ги привлечеме. Со нетрпение очекуваме да го започнеме Арчвел кога ќе дојде време.“