Преседан во кралското семејство и најголем скандал до сега

29 мај, 2020
175155_profimedia0395976929_ls

Британскиот магази Tatler објавил сторија за животот на Кејт Мидлтон во палатата, во која освен останатото се пишува и за лошиот однос со јатрвата Меган Маркл.

Нетрпеливоста започнала уште за време на Венчавката во Винзор која Кејт барала од своите деверуши да носат хулахопки што не и се допаднало на Меган, а истиот извор вели и дека Кејт е исцрпена од големиот број на кралски обврски кои сега мора сама да ги прави по напуштањето на Меган и Хари на кралската палата и Англија.

Откако овие информации се појави во сите светски медиуми дошло до негирање од страна на претставниците за јавноста од палатата кои децидно ги негираат овие информации и категорично ги отфррлија како лага.

Ова било преседан во палатата бидејќи обично тие не се одзиваат на натписи на таблоидите и разни трачеви кои секојдневно се појавуваат во медиумите. Најверојатно статија која го нарушува имиџот и довербата во 38 годишната војвотка ја прелила чашата на толеранција во палатата.

Исто така истиот магазин ја ставил во прашање и љубовта на принцот Вилијам кон својата покојна мајка Дијана, неведувајќи дека неговата тешта Керол Мидлтон била мајка каква што тој отсекогаш сакал.

Сепак фокусот на сите медиуми во однос на настаните во кралската палата е свртени кон односот на војвотките Меган и Кејт.

Ова не е прв пат да се пишувва за нивниот лош однос. Според мислењето на Ричард Кај, кој ја прати кралската фамилија веќе долги години, навел дека односот на Меган и Кејт нагло се нарушил по првото офиццијално интервју на принцот Хари и тогаш новата вереница кога Меган покажала заби и ставила јасно до знаење дека нема слепо да ги следни традицијата и правилата кои и се наметнувале. Тој став не го дели британката Кејт, која пораснала почитувајќи го кралското семејство, а особено откако и самата стана дел од него.

Кај тврди дека и самиот дознал од неколку извори дека Кејт и се понудила на Меган да и помогне при адаптацијата ама тоа не поминало славно.

„Помошта може да биде остварена само ако е доброволно прифатена“ – рекол близок пријател на Кејт, нагласувајќи дека Меган се решила са се прилагоди самостојно.

Со доаѓањето на Меган во Англија, се променил драстично односот на прицот Хари и Кејт. Одеднаш тие се поретко поминувале време заедно, а пријателската тројка со принцот Вилијам, Кејт и Хари со доаѓањето на четвртиот член станала одвоена заедница која не можела да најде заеднички јазик.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi