Принцот Вилијам е загрижен за здравјето на Кејт Мидлтон

19 јули, 2020
рфд

Шокантното заминување на принцот Хари и Меган Маркл од кралското семејство и долгите денови карантинска изолација се чини дека оставија белег на сопругата на принцот Вилијам, 38-годишната Кејт Мидлтон. Војвотка од Кембриџ започна да ја губи телесната тежина, па токму затоа Вилијам се грижи за нејзиното здравје, пишува магазинот Life & Story. Kate Middleton


И британската јавност се загрижи за Кејт откако таа и Вилијам дојдоа да ја посетат болницата по името на британската кралица Елизабета. Нејзиниот уште послаб изглед даде многу причини да помислат дека Кејт е под голем стрес или дека е болна. Еден доверлив и добро информиран извор потврди за магазинот дека Кејт била „под голем стрес од кога било претходно“, заради поголемиот обем на кралските должности што паднале на нејзиниот грб со заминувањето на Хари и Меган, додека се грижела за нејзините три деца.

Таа собира сила додека е во јавност и се чини дека сè е добро со неа, но зад затворените врати е нервозна и лесно пука. Тие често ‘пребаруваа ‘и на Вилијам, затоа принцот тајно разговараше со кралицата и ја замоли да го намали бројот на обврски за Кејт“, додаде изворот, откривајќи го планот што го подготвил Вилијам за да и помогне на својата сопруга. ‘Иако е многу вклучен во воспитувањето на децата, Вилијам инсистира да преземе повеќе одговорности на кралството за да го ослободи времето на Кејт за себе. Кејт е перфекционист и понекогаш е тешко за неа да признае дека е оптоварена со премногу работа. Затоа Вилијам организираше романтичен одмор за двајцата, за да можат да поминат квалитетно време заедно, без деца “, рече тој.