Принцот Вилијам го нападна својот татко! Викаше на глас: ‘Те мразам тато’

9 ноември, 2020
111111111111111111

Приказната за животот на принцезата Дајана со принцот Чарлс е крајно тажна, особено кога ќе земеме предвид дека идната принцеза која се соочува со светла иднина беше вовлечена во мрачните интриги на британското кралско семејство во исклучително рана и чувствителна возраст, како што е 19-тата година од животот.

Дијана тогаш не знаеше многу за животот, но не знаеше ниту за врските со мажите. Никогаш не спиела со ниеден, а камоли да знаела нешто за проблемите што ги носи брачниот живот. Станувајќи сопруга на наследникот на британската круна, принцезата Дајана покажа сила и цврстина во нејзините јавни настапи, но зад затворените врати на палатата, нејзиниот брак со принцот Чарлс едноставно се распадна од самиот почеток.

Ова го направи животот неподнослив за Дијана и Чарлс и очигледно имаше огромно влијание не само врз нив, туку и врз нивните два сина, принцот Вилијам и принцот Хари.


Кралскиот автор и историчар Роберт Лејси ја истражува приказната за постојаната расправија помеѓу принцезата Дајана и принцот Чарлс во неговата нова книга „Битката на браќата“ и во еден дел зборува за тоа како принцот Вилијам некогаш му се спротивставил на неговиот татко.

Лејси открива дека младиот принц Вилијам еднаш се скарал со принцот Чарлс откако бил сведок на плачењето на Дијана до тој степен што не било нормално. Дајана секогаш страшно плачеше кога се расправаше со Чарлс, а овој пат кога тој ја крена раката кон неговиот татко, Вилијам дури рече дека го мрази. ‘Те мразам тато. Те мразам толку многу. Зошто секогаш ја расплакуваш мајка ми? “, Извика принцот Вилијам.

Секако, раскинувањето на бракот во најголем дел се должеше на постојаното присуство на Камила Паркер-Боулс во животот на принцот Чарлс, но и дека сè во семејството се сменило токму затоа што принцот Чарлс бил страшно незаинтересиран и студен со Дијана. Сепак, принцовите неминовно поставуваа прашања, без оглед што се случуваше пред нивните очи.

Така, Вилијам еднаш ја праша својата мајка зошто се разведува од татко му, на што таа му рече, исто како и во култното „Интервју за панорама“: „Затоа што сме тројца во бракот“.

За жал, имаше и случаи во кои расправиите на Дијана и Чарлс доведоа до физички конфронтации, а во тие моменти децата секогаш ја бранеле својата мајка.


Но, и покрај катастрофалниот брак без љубовта на нивните родители, и принцот Хари и Вилијам ставаа голем акцент на учењата на нивната покојна мајка која секогаш викаше дека љубовта е најмоќната сила што постои. Вилијам, кој и покрај некои падови, е среќно оженет со Кејт Мидлтон, докажа дека ги следи советите на неговата мајка за љубовта, исто како и принцот Хари.

Предвременото заминување на принцезата Дајана во 1997 година создаде голема тага во кралското семејство, но тоа всушност покажа дека јавноста ја сакаше Дајана повеќе отколку што таа го сакаше кралското семејство затоа што до нејзината смрт кружеа гласини дека Чарлс ја мрази. Сè што беше кажано, односот помеѓу принцот Вилијам и принцот Чарлс несомнено не е совршен, но двајцата кралски наследници јасно одлучија да ги надминат своите разлики за поголемо добро на целото кралско семејство.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi