Пукна љубовта помеѓу манекенката и бившиот на Кортни Кардашијан, кој го бие глас дека е зависник од секс

28 мај, 2020
скот

Поранешниот партнер на Кортни Кардашијан, Скот Дисик, и неговата девојка Софија Ричи раскинаа по тригодишна врска. Според изворите, врската завршила, а Софија е уморна од однесувањето на Скот.

Скот е 16 години постар од 21-годишната Софија. Неа наводно и пречело неговата блискост со Кортни, со кого ги има синовите Мејсон (10) и Реина (5),и ќерката Пенелопе (7).

„Кортини исто така не и олеснуваше, а таквото однесување не можете да го толерирате долго време“, изјави извор за „Page Six“.

Скот и Кортни се разделија во 2015 година, а две години подоцна, тој започна врска со Софија.

Скот и Софија не беа во карантин заедно, што остави белег на нивната врска. Пред карантинот, Скот помина извесно време на рехабилитација.

View this post on Instagram

Thursday’s are… exciting

A post shared by Sofia Richie (@sofiarichie) on

Тие веќе еднаш раскинаа во 2018 година, наводно затоа што тој ја изневерувал.

Кога започна нивната врска, нејзиниот татко Лионел Ричи јавно кажа дека е загрижен што неговата ќерка се дружи со Дисик, кој постојано го пратат гласини дека е женкар и зависник од секс.

“Јас сум многу исплашен! Дали бев во шок? Па, јас сум нејзиниот татко, што е со вас?” рече тогаш.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi