Растел во секта која проповеда инцест, брат му починал од наркотици: Тажната судбина на познатиот актер

3 ноември, 2020
dfdsfdsfds_0


Актерот Хоакин Феникс наполни 46 години, а пред само еден месец, со својата партнерка Руни Мароме (35), доби син по името на братот на актерот Ривер Феникс.

Имаше тажна причина за тоа, Ривер Феникс, кој, како и неговиот брат, беше актер, почина во 1993 година поради употреба на дрога. Загубата на неговиот брат е една од животните трагедии што ги доживеа Хоакин Феникс.

River Finiks


На видеото можете да видите низ што друго требаше да помине оскаровецот (престижното признание му го донесе насловната улога во филмот „Џокер“).


– Ми рече – повторно ќе се занимаваш со глума. Не ме праша, тој ми рече да го сторам тоа. И тоа му го должам затоа што глумата ми донесе неверојатни работи во животот. Кога имав 15 години, Ривер ме натера да го гледам филмот на Мартин Скорсезе „Reaging Bul“ со цел повторно да се заљубам во глума. Следното утро ме разбуди и повторно го гледавме истиот филм. Тогаш тој ми рече: „Ќе почнеш да глумиш повторно, ова е она што ќе го сториш“, еднаш рече Хоакин Феникс.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi