Реалити ѕвездата е трудна! Ја криела својата бременост па објавила слика од стомакот – ќе имаме бебе!

25 мај, 2020
723699_dalila2_ls

Учесничката на неколку сезони во реалното шоу “Парови”, Мирјана Праизович, ги изненадила сите на друштвените мрежи откако објавила фотографија со труднички стомак и напомена дека е во шестиот месец од бременоста.

Таа на крајот на март објавила фотографии со сопругот Рене, а брачниот живот со него го започнала во Австрија. Праизовач во постот го открива и полот на бебето – идните родители чекаат момче.

Бременоста и ја честитала и Далила Драгојевиќ, некогашната цимерка од “Парови”. Таа во коментар на Инстаграм напишала:

“ќе имаме бебе!” – порачала Далила додавајќи емотикон во облик на срце.