Роналдо отвори сопствен музеј: Погледнете во царството на трофеи на португалскиот ас

19 мај, 2020
роналдо 2

Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо го искористи времето поминато во својата татковина поради пандемијата на вирусот корона за да го отвори неговиот музеј!Португалецот неодамна отвори музеј и продавница во Мадеира со производи посветени на него – “CR7 Museum Online Store“.

Здраво момци, потпишав неколку работи за вас. Јас сум тука, во мојот музеј, погледнете ја онлајн продавницата … Има сè и сешто, се надевам дека ќе ви се допадне – рече Роналдо во промо видеото.

Во музејот се наоѓаат Златните топки, златните фудбалски копачки, дресови и трофеи, како и сите пет Лига на шампиони освоени од Португалците. Четири со Реал и еден со Манчестер Јунајтед.

Да потсетиме, Роналдо во вторникот им се придружи на своите соиграчи на тренинзите на Јувентус.