Се омажи за 6 години помладиот сликар, а сега изгледа подобро од било кога!

29 април, 2020
Каролина

Пејачката Каролина Гочева го прослави својот 40-ти роденден во вторникот, а честитките доаѓаа од сите страни.

Каролина се повлече од јавноста во последните години и ретко се појавува во медиумите, но е активна на социјалните медиуми. Таа сега јавно им се заблагодари на сите за нивните честитки и добрите желби, и не ја симнува насмевката од лицето.

„Другари, благодарам на сите за вашите честитки и прекрасните желби, оваа бројка заслужува посебна забава, но и вака не е лошо, напиша Каролина.

На 23.09.2017 година, пејачката го рече судбоносно „да“ на шест години помладиот сликар Михаил Корубин. Тие се венчаа во невообичаен амбиент, во еден од воените хангари на аеродромот „Петровец“ во близина на Скопје, специјално преработен за оваа пригода.

Михаил Корубин потекнува од уметничко семејство. Неговиот татко Рубенс е добро познат македонски сликар, а неговата мајка Лиле Корубин дизајнер. Михаил е мајстор за ликовни уметности и неговите дела се изложени во Софија, Торонто, Њујорк.

Пред да се омажи за сегашниот сопруг, Керолина имаше бурен љубовен живот за кој често се зборуваше.

На крајот на 2011 година, Каролина се забавуваше со Ник, богат Грк кој живее во Битола, каде има и своја фабрика за текстил.

Нивната врска почнала на крајот на летото, кога раскинала со еден млад скопски бизнисмен, Јован Пановски, со кого се забавувала веќе една и пол година.

Претходно, цели четири години беше во врска со Аладин Дино Балиќ, а пред тоа беше кратко време со Михајло Ражнатовиќ, син на Жеjко Ражнатовиќ – Аркан. Се заљуби во него откако се распадна нејзината врска со скопскиот газда на повеќе кафичи – Гроздан.

View this post on Instagram

Good morning! ☀️ #readytowork

A post shared by Karolina Goceva (@karolinagocheva) on