Се снима филм за Витни Хјустон: Конечно е избрана актерката која ќе ја игра покојната музичка дива

17 декември, 2020
profimedia-0488488026-830x0

За време на нејзината богата кариера, Витни Хјустон има освоено шест Греми награди, продадено повеќе од 200 милиони албуми ширум Светот, а е позната по своите хитови „Saving All My Love for You“, „How Will I Know“, „I Wanna Dance With “и  „ I Will Always Love You“

Конечно е избрана актерката што ќе ја игра пејачката Витни Хјустон во биографскиот филм „I Wanna Dance with Somebody “. Станува збор за британската актерка Наоми Аки која се прослави со улогата во филмот „Војна на Sвездите: Подемот на Скајвокер“.

Режисер на филмот е Стела Меги според сценарио напишано од Ентони Мекартен, истиот оној што го напиша сценариото за „Боемска рапсодија“, биографски филм за групата Квин, пренесува Национал.

– Поголемиот дел од минатата година го поминавме во потрага по актерка која ќе ја игра Витни Хјустон. Наоми Аки нѐ импресионираше во секој дел од тој процес. Ме трогна нејзината способност да го потенцирам изгледот на сцената на оваа светска икона, истовремено внесувајќи го човештвото во нејзиниот внатрешен живот – изјави режисерката Стела Меги.

За време на нејзината богата кариера, Витни Хјустон има освоено шест Греми награди, продадено повеќе од 200 милиони албуми ширум Светот и е позната по своите хитови „Saving All My Love for You“, „How Will I Know“ и „I Wanna Dance WithSomebody“. Се обиде и како актерка – во 1992 година во хит филмот „Телохранител“, за кој отпеа шест песни, вклучувајќи го и големиот хит „ I Will Always Love You “. Почина во 2012 година на 48-годишна возраст.

Пат Хјустон, поранешен менаџер на Витни Хјустон и менаџер на Фондацијата Витни Хјустон, ќе биде еден од продуцентите на филмот. Ова потврдува дека оригиналните песни што ги отпеа Витни ќе се користат во продукцијата. Музичкиот продуцент Клајв Дејвис, кој исто така ќе биде еден од продуцентите, рече дека се згрозил кога видел тест-снимка од Наоми Аки, но бидејќи гласот на Витни Хјустон бил единствен, нејзиниот глас ќе се користи во сценит со пеење во филмот, а не оној на Наоми Аки. Тој верува дека нема подобар избор од Наоми за оваа улога.

Покрај „Војна на Sвездите: Подемот на Скајвокер“, 28-годишната Наоми Аки можеше да се види и во една епизода од „Малата секира“ на Стив Меквин, која во моментов се емитува на HBO Adria и во „The End of the F *** ing“World 2 “.

Филмот „I Wanna Dance with Somebody“ треба да пристигне во кината во ноември 2022 година.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi