СЕ ВКЛУЧИ И ПОЛИЦИЈАТА: Том Круз му се заканува и го следи новото момче на Кети Холмс!

11 септември, 2020
том насловна

Неговите потези се повеќе очајуваат.

Минатиот викенд се појавија фотографии на кои се гледа како 41-годишната актерка Кети Холмс се фотографира со осум години помлад готвач и косопственик на врвниот италијански ресторан Балато, Емилио Витол џуниор.

Почнаа гласините дека е тој причината за нејзините насмевки, но не можеа да тврдат со сигурност се додека не се појавија нови фотографии на кои парот се бакнува и разменува нежности, со што индиректно потврдува дека се во врска.

Новата врска на Кејти со Емилио, чиј татко Витоло е познат во Њујорк како еден од омилените угостители, не му се допадна на нејзиниот поранешен сопруг, 58-годишниот актер Том Круз, кој, според американските медиуми, е лут и крајно љубоморен и се плаши дека Сури се вљуби во Емилио како татко.

„Том е многу лут затоа што Кети е повторно за заљубена, не може да ја издржи нејзината среќа и токму затоа сакаше да ги скрие овие информации од медиумите. Исто беше и кога таа го сакаше Џејми Фокс, а ја криеше врската затоа што Том ја прогонуваше и не ја оставаше да живее во мир “, вели близок пријател на актерката, која посочува дека Том отишол предалеку овој пат.

View this post on Instagram

Man About Town Trowback

A post shared by Emilio Vitolo (@emiliovitolo) on

„Тој реши да оди во ресторанот на Емилио, иако во минатото неколку пати ручаше таму, но овојпат сакаше да се сретне со него. Стави капа и очила за сонце за да не го препознаат вработените во ресторанот, а потоа им рече да го побараат сопственикот на ресторанот ’, вели близок пријател и изјавува дека Емилио не бил во ресторанот во тоа време, па Круз наводно му оставил порака пишуваше: ‘Не и приоѓај близу на мојата ќерка, зашто што ќе се каеш’. Според странските медиуми, Емилио го пријавил целиот случај во полиција.