СЕГА И ОФИЦИЈАЛНО: AC/DC повторно заедно! (ФОТО)

1 октомври, 2020
shutterstock_1584658711_1000x0

Пејачот Бајан Џонсон, басистот Клиф Вилијамс и тапанарот Фил Рад официјално се вратија во AC/DC, што е наведено од првата официјална фотографија на повторно обединетиот бенд.

Фотографијата ги потврди долгогодишните гласини, кои првпат започнаа да кружат во 2018 година, за враќањето на триото во бендот.

Фронтменот на бендот од 1980 година, Џонсон, го напушти бендот во 2016 година, откако го изгуби слухот, додека Руд го замени Крис Слејд на турнејата „Rock or Bust“.

ARE YOU READY? #PWRUP ⚡

Gepostet von AC/DC am Mittwoch, 30. September 2020

Басистот Вилијамс официјално се повлече од бендот во 2017 година.