Селма Хајек ја откри тајната за својата блескава кожа: Домашен сок од 4 состојки!

26 декември, 2020
237497_profimedia0537465653_ls

Холивудските sвезди секогаш изгледаат совршено – витко, убаво и немаат ниту една брчка на лицето. Барем така мислиме. Но, зад младиот изглед, честопати стои многу работа и една или две тајни.

На пример, актерката Селма Хајек секогаш воодушевува со својот блескав изглед. 54-годишната девојка е позната по својата блескава кожа без брчки. Сега таа ја откри тајната на нејзиниот беспрекорен изглед на Инстаграм: домашен сок.


Ви го донесуваме нејзиниот таен рецепт

Во своето последно видео на Инстаграм, актерката покажува дека секое утро меша сок од четири едноставни состојки. Не само што и должи на својата сјајна, младешка кожа, туку се заколнува и на други позитивни здравствени ефекти врз организмот.

1. витамин Ц.

Актерката користи свежи портокали како извор на витамин Ц.Освен што го поддржуваат имунитетот и варењето на храната, тие имаат и антиинфламаторно дејство, но исто така се грижат и добро расположение наутро.

2. Куркума

Селма Хајек потоа додава свежа куркума во сокот од портокал кој сама го цеди. Може да го изрендате или да го измешате со други состојки во блендер. На сите веќе треба да им биде јасно дека оваа супер храна е вистинска витаминска бомба. Има антибактериско дејство и го потиснува воспалението во организмот.

3. Црн пипер

Уште еден таен трик: со цел телото побрзо да ја апсорбира куркумата, актерката стави и малку црн бибер во сокот. Биберот го стимулира метаболизмот и поддржува здрава исхрана.

4. Кучешки трн

Ова растение се нарекува и „лимон на северот“ – не е ни чудо, бидејќи и оваа состојка е полна со витамин Ц (има 15 пати повеќе од портокали) и витамин Б12. Исто така, содржи многу колаген, кој регенеративно делува на кожата, косата и ноктите, затоа го охрабрува телото да произведува повеќе колаген. Ова овошје можете да го набавите како масло и капете неколку капки во готовиот сок за разубавување.

Сите состојки заедно? Тогаш дефинитивно треба да го вклучите сокот за убавина на Селма Хајек во вашата наредна утринска рутина.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris