Шерон Стоун (62) изгледа како девојче: Jа истакна својата витка фигура со одличeн есенски стајлинг! (ФОТО)

14 октомври, 2020
231101_profimedia0562773896-1_ls

Кој би рекол дека има 62 години?

Шерон Стоун со годините изгледа сѐ подобро, а овие фотографии се доказ за тоа.

Актерката прошета во фустан и црвени чизми и предизвика вистинско воодушевување. Позитивните коментари за нејзиниот изглед, но и за нејзиниот стајлинг, не престануваат да пристигнуваат. Таа е вистински пример за тоа како треба да изгледа една жена во зрелите години.

Таа работи на себе, се грижи за себе и се грижи за својата исхрана, а тоа може да се види и врз основа на нејзиниот изглед.

“Вечната младост е мит. Не сакам да бидам безвременска убавица. Сакам да бидам жена која изгледа најдобро за своите години”, рече таа еднаш.

Нејзините стајлинзи се секогаш интересни, па слободно може да застане рамо до рамо со трендсетерките. Секогаш иновативна и тренди, Шерон ретко греши кога е модата во прашање.

Дали ви се допаѓа оваа комбинација?