Шерон Стоун важи за НАЈУБАВАТА ЖЕНА во Светот, а само да видите како ИЗГЛЕДААТ нејзината мајка и сестра… (ФОТО)

5 октомври, 2020
seron

Генетиката е чудо.

Американската актерка Шерон Стоун сè уште изгледа одлично во својата седма деценија од животот, а нејзината харизма и убавина сè уште пленат и ги засенуваат сите. Таа зад себе има богата актерска кариера, но улогата на фаталната Кетрин Тремел во филмот „Ниски страсти“ е дефинитивно нешто што ја направи препознатлива.

Шерон наполни 62 години во март, а многу нејзини помлади колешки сè уште можат да ѝ завидуваат, а сега таа покажа дека генетиката игра голема улога во нејзиниот случај.

Имено, таа на својот Инстаграм профил сподели фотографија на која се гледа нејзината мајка Дороти Мери, родена во 1933 година и нејзината помлада сестра Мери.

View this post on Instagram

Mom & Sis ❤️🥰💋

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Шерон предизвика лавина коментари со оваа фотографија, а многумина се на мислење дека таа и нејзината сестра само наследиле убавина од нивната мајка и дека изгледаат неверојатно.