ШОК! КАКО СЕ “СТОПИ” ЅВЕЗДАТА НА СЕВЕРИНА?!

3 август, 2020
severina-4

Хрватската асоцијација за рекорди конечно излезе со список за „најмногу емитувани“ изведувачи минатата година. Како што се очекуваше, списокот носи и многу интересни податоци. Во топ 10 влезе само една жена солист – Нина Бадриќ на петтото место, а групата Магазин со женска пејачка, на деветтото место.

Лоши вести за Северина. Оваа година таа е на тринаесетто место, а ја престигна дури и Вана која седна на врвот на долниот дел од списокот, како единаесетта. Нешто под Северина е Џаскес Худек, потоа Дорис Драговиќ, Џулијано, Жељко Бебек, Далека обала и Јелена Розга како дваесетта.

Над петтопласираната Нина, за која овој резултат ќе биде голема потпора во борбата за првиот поп-пејач во земјава по повеќедецениско ривалство со Северина, се Парни ва Ваљак, Џибони, Тони Цетински и, како прв, непреболен и незаборавен Оливер Драгојевиќ.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris