Славниот актер оди по стапките на својата поранешна сопруга: Што е тоа што повторно ги поврзува Бред Пит и Џенифер Анистон?

14 јуни, 2020
292569_1331853_updates

Oваа недела беше објавено дека Џенифер Анистон донирала 1 милион американски долари на организацијата “Color of Change”, откако беше длабоко повредена од смртта на Џорџ Флојд.

Актерот, исто така, донираше 1 милион американски долари на организацијата и потврди дека ќе ја поддржи Џенифер во нејзината одлука, но дека и тој ќе го направи истото.

  • Бред присуствуваше на протестите во Лос Анџелес, а утредента беше кај неа дома. И двајцата се премногу солидарни и сакаат да помогнат колку што можат – изјавил извор близок на поранешниот холивудски пар.

“Color of Change” е организација којашто се бори за еднакви права на црнците во Америка.

Инаку, Бред Пит и Џенифер Анистон се разведоа во 2005та година, по пет години брак, но и понатаму останаа пријатели.