Снимките ја разоткрија – Доказ дека Меган Маркл имала лажна бременост?

4 јуни, 2020
101680859_1398702660325645_8091817534984028160_n

Иако се породи пред една година, бившата припадничка на кралското семејство Меган Маркл не е поштедена кога станува збор за мајчинството и нејзината бременост. Откако објави дека е бремена и дека принцот Хари го чека своето прво дете, ѝ беше следен секој чекор што често предизвикуваше бројни критики во јавноста. Сега пак, протече информација дека Меган воопшто не била бремена и дека Арчи пристигнал на овој свет со помош на сурогат мајка.

          Со оглед на тоа дека е дел од кралското семејство бројни критичари дадоа се од себе да се дознае вистината. Ги бараа сите можни докази дека се работи за лажна бременост. Еден детал за големината на нејзиниот стомак кој драстично ја менуваше својата големина привлече внимание. Во контекст на тоа тврдење беа презентирани и фотографии снимени во период од 4 дена.

          Друга причина за тврдењето дека е лажна бременост беше флексибилноста на Меган за една трудница. Како пример ја издвојуваа нејзината посета на засолништето за животни во Мајхев. Тогаш во високи потпетици таа се наведна да погали едно куче и без никаков проблем и помош се исправи иако се тврдеше дека таа е во 5-ти месец од бременоста. Во едно видео дури се забележува како стомакот неприродно и мрда додека чекори. Тогаш коментар на видеото дале скоро 400 луѓе дека такво нешто не виделе.

          Да подсетиме, Меган и Хари својот син го добија на 6 мај минатата година. Со оглед на ситуацијата со коронавирусот првиот роденден го прославија без остатокот од кралското семејство, но и далеку од Велика Британија. И покрај критиките тие не кријат дека уживаат во тоа што се родители.