СО ТЕШКО СРЦЕ ГО ВЕЛАМ ОВА, НО ТАА УМИРА: Пријател на актерката од „Беверли Хилс“ откри детали за нејзината тешка болест! Шенон знае што ја чека?!

26 септември, 2020
2334497_profimedia0385847927_ls

Шенон Доерти (49) веруваше дека го победила ракот на дојка, кој ѝ го дијагностицирале пред пет години, но и се вратил во февруари годинава, се проширил на нејзините лимфни јазли и напредувал во четвртата фаза

Додека се повлекуваше од очите на јавноста, многумина се прашуваа како е Шенон, а одговорот сега го даде нејзиниот колега од серијата Џејсон Присли.

„Шенон е борец и таа секогаш беше борец и знам дека ќе продолжи да се бори колку што може“, изјави Џејсон, кој го играше нејзиниот брат Брендон во серијата.

Покрај Џејсон, изјавата за американските медиуми ја даде друг пријател на Шенон, кој сакаше да остане анонимен, а неговата изјава растажи многу фанови и откри сосема поинаква слика за здравјето на актерката.

“За жал, нејзината состојба е толку лоша што мислам дека нема да ја доживее 2021 година. Умира! Ова го велам со тешко срце, но Шенон не сака да бега од вистината и знае што ја чека наскоро”, изјави близок извор на актерката.

Да потсетиме, Шенон им се обрати на следбениците преку Инстаграм на крајот на февруари и ги сподели лошите вести за враќање на ракот.

Да потсетиме, во 2019 година почина актерот Лук Пери, кој го играше Дилан, а Шенон беше неговата избраничка Бренда во серијата „Беверли Хилс“.