Актерот обвинет за силување, ослободен со кауција од 3 милиони

27 јуни, 2020
dssds

Во светските медиуми вчера се појави веста дека актерот Дани Мастерсон е обвинет за силување на три жени и дека тој завршил во затвор, но дека е пуштен со кауција од 3 милиони американски долари.

Тој е обвинет за силување на три жени помеѓу 2001 и 2003 година, кои во тоа време биле околу дваесет години. Странските медиуми исто така објавија дека тој бил ослободен со кауција од 3 милиони долари. Во времето кога се случил силувањето, Дани бил една од најголемите Холивудски ѕвезди. Потоа глумеше во серијалот „Луди седумдесетти“, а приказните за неговото несоодветно однесување со години ја вознемируваа американската јавност. Сепак, никој не го сфати сериозно. Тоа се смени кога полицијата во Лос Анџелес отвори истрага во 2016 година, бидејќи Мастерсон беше обвинет од страна на три жени, непознати за јавноста. Тие изјавиле дека актерот ги силувал во неговиот дом во Холивуд, а поради наводите во тоа време, Нетфликс го отпуштил актерот и ја „скратил“ неговата улога во серијалот „Ранчот“.