Андреа Бочели има убави, згодни и успешни сонови! Поради едниот ниту Џенифер Лопез не остана имуна, еве како изгледаат!

13 април, 2020
bo;elli

Андреа Бочели, италијанскиот тенор кој вчера одржа концерт во катедралата Дуомо во Милано на католичкиот Велигден, наречен „Музика за надеж“ има два сина – Метео Бочели (21) и Амос Бочели (25) и не се знае кој е поубав. Двајцата синови се од првиот брак на Бочели со сопругата Енрика Цензати, и двајцата од таткото го наследиле шармот, убавината и како и генот за успех и амбиција.

Матео Бочели ги следи стапките на татко му, па така знаедно го снимија дуетот „Fall on Me“ каде пее на англиски јазик, a Андреа на италијански јазик.

Тој е исто така се занимава и со манекенство, па во една прилика позирал и со Џенифер Лопез, и се зборуваше дека не останала имуна на неговата убавина, а на снимањето таа му давала комплименти од кои секој би поцрвенел.

– Технички нашите гласови се многу различни, но една работа ги прави рамноправни, а тоа е ставот. Карактеристичниот начин на изразување додека пееме е нешто што не можете да го научите. Родени сте со тоа “, објасни Андреа во една прилика.

Матео има и постар брат, Амос, кој исто така е во спотот и свири на пијано во песните „I am Here“ и „Ali di Libertà“. И додека неговиот помлад брат се пробива во манекенските и пејачки води, тој по професија е инженер и е познат по тоа што е голем љубител на животни и екстремни спортови.

View this post on Instagram

. #Miami

A post shared by Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial) on

Потсетуваме, Андреа со втората сопруга, Вероника Берти е во брак со години и ја имаат шестгодишната ќерка Вирџинија.

View this post on Instagram

. Happy birthday Virginia!

A post shared by Andrea Bocelli (@andreabocelliofficial) on