Анџелина откри зошто решила да посвои дете од Виетнам

14 јули, 2020
angelina

Таа зборуваше јавно

Иако поминаа четири години од нивниот развод, 45-годишната актерка Анџелина Џоли и нејзиниот поранешен сопруг, 56-годишниот актер Бред Пит, сè уште се широко распространети во медиумите. Една од причините се секако нивните деца, поради што парот сè уште не постигнал конечен договор за разводот, а фактот дека и двајцата кажуваат многу малку за истото, дополнително ја заинтригира јавноста. Сепак, актерката сега одлучи да зборува за децата и исто така откри за прв пат зошто одлучила да посвои дете од Виетнам.

Angelina Jolie

Имено, во 2002 година, Анџелина го посвои своето прво дете, денес 18-годишната Маддокс од Камбоџа, а пет години подоцна, со Бред Пит, одлучи да посвои уште едно момче, денес 16-годишниот Пакс од Виетнам. Сепак, како што откри во интервјуто за Вог, 45-годишната девојка првично не сакала да посвои дете од Виетнам.

Angelina Jolie

Како што објасни за одредени медиуми, Анџелина не сакала да посвои дете од Виетнам заради лошите односи меѓу Виетнам и Камбоџа и фактот што веќе имала дете од една од споменатите земји. Сепак, додека читала книга за човекови права, наишла на фотографија од виетнамски војник, направена од американски војници, актерката била многу емотивно погодена и решила да посвои дете, па Пакс наскоро пристигна во нејзиното семејство.

Angelina Jolie

Покрај споменатите синови, Анџелина ги има и посвоената ќерка Захара(15) и три биолошки деца, ќерката Шилох(14) и 11-годишните близнаци Вивиан и Нокс, кои ги роди во бракот Бред Пит. Иако таа е една од највлијателните имиња во светот на Холивуд, Анџелина често истакнува дека улогата на мајка е една од најважните во нејзиниот живот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi