Бев позитивна на корона, оваа болест е сериозна и вистинска

4 април, 2020
naslovna

Пред две недели мојот тригодишен син и јас имавме симптоми на COVID-19. За среќа, нашиот матичен доктор имаше пристап до тестовите и тој ни пренесе дека сум позитивна, пренела познатата пејачка Пинк во петокот на својот Instagram профил.

Единствено не открила дали и синот е позитивен на корона. Ги замолила сите фанови да останат дома откако дознала дека и таа е позитивна на овој вирус.

Таа ги предупредила своите фанови дека болеста е “ сериозна и вистинска” и дека ги напаѓа и младите и старите. Таа донирала 500.000 долари во болницата Temple во Филаделфија односно за кризниот фонд на Лос Анџелес за итните случаи со COVID-19.