Бившиот маж на починатата глумица за прв пат проговори јавно за трагедијата и расплака многумина!

27 јули, 2020
45565

Актерот Рајан Дорси (37) за прв пат зборуваше за смртта на неговата поранешна сопруга, ѕвездата на серијата „Glee“,  Ривера, за која беше потврдено на 13 јули дека нејзиното тело е пронајдено во езерото Пира, Калифорнија.

Имено, тој напиша емотивен пост за Наја на Инстаграм. “Ова е толку неправедно. Немам доволно зборови за да искажам колку празнина остави во нашите срца. Не можам да верувам дека нашите животи се вакви сега. Не знам дали некогаш ќе поверувам. Само еден ден се вративме од пливање со Џоси”. Не знам што да кажам “, истакна Рајан.

“Благодарен сум за нашето време поминато заедно и патувањето што нè зближи и ни го даде најслаткото и најубавото паметно момче кое ги надмина сите наши очекувања. Се сеќавам како порано се нервираше поради мене: ‘Рајан, дали може да престанеш да користиш Снепчет? ‘ Драго ми е што не те послушав затоа што сега имам стотици и веројатно илјадници слики и видеа што Џоси ќе ги има засекогаш и ќе знае дека неговата мајка го сакаше повеќе од животот и колку се забавувавме заедно додека тој растеше. Животот има и добри и лоши моменти, но со Џоси ќе има помалку лоши затоа што дел од тебе секогаш ќе биде со нас.Тој никогаш нема да заборави од каде потекнува. Ни недостасуваш. Секогаш ќе те сакаме.

View this post on Instagram

This is so unfair…there's not enough words to express the hole left in everyone's hearts. I can't believe this is life now. I don't know if I'll ever believe it. You were just here… We were just in the back swimming with Josey the day before. Life just isn't fair. I don't know what to say…I'm thankful for our times and our journey that brought us together and gave us the sweetest and kindest smart little boy we could ever hope for. I remember sometimes you used to get annoyed at me: "Ryan can you stop snap chatting!" Haha. I'm glad I didn't listen to you because I have hundreds and probably thousands of snaps and videos that Josey will have forever and know his momma loved him more than life, and how much fun we had together as he was growing up. Life is all about good times and bad times but with Josey it makes the bad a little less so because a part of you will always be with us. He'll never forget where he came from. We miss you. We will always love you. Love you Meep. 🖤💔🖤 ♥️ To everyone that reached out and I haven't had a chance to or just didn't get back to you…thank you all for the overwhelming love and support you've sent our way. I'll just say in closing, be kind to yourself, be kind to others, forgive…forget…don't hold grudges….if you have nothing nice to say maybe try not to say anything. There's peace in silence. Time on Earth is precious and you just never know….you never know what could happen. Hold your loved ones close, and cherish the times you have with those you care about. ♥️

A post shared by dorseyryan (@dorseyryan) on

Дорси им се заблагодари на сите што го поддржуваа и истакна дека треба да бидат љубезни кон себеси и кон другите и дека треба да простуваат, да забораваат и да не се лутат. “Времето на Земјата е драгоцено и никогаш не можете да знаете што ќе се случи следно. Чувајте ги саканите близу до вас и ценете ги моментите што ги имате со нив”, заврши актерот.

Многумина одговорија на неговата објава испраќајќи му поддршка му рекоа дека го расплакале. Патем, Рајан и Наја беа во брак од 2014 до 2018 година и имаа син Џоси кој сега има четири години. Актерката успеа да го спаси својот син од езерото Пира, но за жал, немаше доволно сила да се извлече таа самата од водата.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi