Денис Родман и Кармен Електра имаа романса, но дали знаевте дека тој бил во брак уште два пати?

16 мај, 2020
денис

Додека “The Last Dance” се фокусира на животот и кариерата на Мајкл Џордан, не можете да зборувате за Џордан без да го спомнете неговиот соиграч од “Chicago Bulls” -Денис Родман. Не толку познатиот кошаркар бил во брак три пати, и тоа не ги вклучува жените со кои бил во врска, без свршувачка како на пример Мадона.

Родман има три деца, кои се од неговата прва сопруга и третата сопруга, а неговиот втор брак – со Кармен Електра – беше краткотраен и без деца. Ако сте го гледале The Last Dance и сте љубопитни да дознаете повеќе за браковите на Родман, продолжете да читате, ние ќе ви ги дадеме сите неопходни информации за брачната историја на Родман.

Ени Бејкс

Родман и Бејкс беа во брак само неколку месеци во 1992 година, но нивната врска траеше неколку години. Иако тие биле заедно од 1986 година и добија ќерка во 1988 година, тие се разведоа по само 82 дена брак.

„Со ситуацијата со мене и мојата сопруга, јас никогаш не обрнав доволно внимание затоа што бев премногу вклучена во мојата работа“, рече Родман во тоа време, во интервју за „Лос Анџелес Тајмс“. “Знаев во задниот дел на умот дека таа и моето дете се најважните работи. Но, тоа никогаш не го покажав навистина. Бев надвор од рамнотежа”.

Кармен Електра

Иако нивниот брак беше краткотраен, врската на Родман со Кармен Електра засекогаш ќе биде иконски момент од 90-тите години. Двојката го кажа судбоносното ‘да’ во Лас Вегас на 14.11.1998 година, по ноќта надвор од градот.

Девет дена подоцна, Родман поднел барање за поништување на бракот, тврдејќи дека тој „не бил со добар ум“ кога тие се венчале. После поднесувањето, двојката за кратко се смирила и се обидела да ги реши работите до почетокот на 1999 година. Сепак, до март, тие официјално се пријавија за развод.

Мишел Моер

Родман и Мојер започнале да се дружат во 1999 година, според извештајот на Лос Анџелес Тајмс за време на нивната венчавка во 2003 година. Пред да се омажат, тие имаа две деца заедно: син-диџеј и ќерка-Тринити.

Нивниот брак беше неконвенционален, вклучително и нивниот аранжман за живеење: “Ние нема да живееме заедно. Ми се допаѓа така. Таа и децата доаѓаат за време на викендите”, изјави Родман за Лос Анџелес.

Мојер поднесе барање за развод во 2004 година, но тие се смирија и останаа заедно до 2012 година.

Ако се надевате дека ќе ја видите сопругата на Мајкл Џордан, Ивет Прието, да се појави на “The Last Dance”, веројатно  тоа нема да се случи.

Фокусот на 10-деловниот спортски документарец е во сезоната на Chicago Bulls 1997-1998, која се смета за врв на кариерата на Мајкл, и тој не ја запозна својата сопруга се до 2008 година. Дури и ако документарецот се фокусира на подоцнежниот дел од неговиот живот, сè уште е малку веројатно дека ќе се вклучи Ивет, бидејќи таа и Мајкл имаат тенденција да не се истакнуваат толку, и покрај славата на кошаркарот. Сепак, секогаш кога двајцата излегуваат заедно, тие секогаш изгледаат многу симпатично, а ние имаме слики да го докажеме тоа.