Деп го тужи таблоидот за пишување дека претепал жена, ќе има многу валкани детали

7 јули, 2020
dep

Актерот Џони Деп во вторникот на суд започнува судски спор против британскиот таблоид, кој најверојатно ќе открие детали од приватниот живот со него и неговата поранешна сопруга Амбер Херд.

Деп (57), ѕвездата на Пиратите од Карибите, го тужеше издавачот на таблоиди The Sun и неговиот извршен уредник Дан Воттон за клевета со статијата на Воттон во 2018 година, во која тој го нарече „човекот што ја тепа сопругата“.

Случајот ќе го управува Врховниот суд во Лондон и судењето треба да трае три недели, а сведочењето треба да го дадат и актерот и неговата поранешна сопруга.

Двојката се запозна во 2011 година во серијата „The Rum Diary“, а се венчаа во февруари 2015 година. Актерката поднесе барање за развод по 15 месеци брак и побара од судот да му забрани да и се приближува. Таа го обвини за физичка злоупотреба, што тој го негира.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi