Ди Каприо и неговата девојка го покажаа новиот член: Го освојува срцето на прв поглед

19 април, 2020
Naslovna

Холивудскиот актер Леонардо Ди Каприо (45) и неговата помлада девојка Камила Морон (22) прошетаа по улиците на Лос Анџелес за време на пандемија на вирусот.

Тие одморија од самоизолацијата, а она што го привлече вниманието на присутните е нивното ново куче. Двојката во опуштена облека го прошета центарот на градот Лос Анџелес, и имаше маски за лице. Тие ги почитуваа мерките на претпазливост и држеа растојание од два метри од сето она што го поминале додека ја шетаа хаската која е стара  околу 4 месеци.

Инаку, Леонардо ги здружи силите со легендарниот актер Роберт Де Ниро минатата недела за да го промовира „All in Challenge“ и да собере 100 милиони долари во добротворни цели. Актерските великани решија да се обидат да соберат огромни пари, а мисијата е да им се обезбедат на сите храна во овие тешки и неизвесни моменти за време на пандемијата „Ковид-19“.