Џенифер Анистон ја остава глумата за сосема нова кариера!

12 октомври, 2020
profimedia-0138477577


Холивудската фаворитка, 51-годишната Џенифер Анистон неодамна ги исплаши своите обожаватели кога во подкастот „Smartless“ призна дека последниот проект на кој работеше целосно ја исцрпи и ‘го цица животот од неа ’и дека размислува да се збогува со глума. Сите сметаа дека sвездата на „Пријатели“ е само малку уморна од Холивуд и не сакаше да се збогува со нејзината долгогодишна успешна кариера, но магазинот „Стар“ откри дека Џен не се шегува и дека сега сака целосно да се посвети на своето омилено хоби.

Jennifer Aniston

Џен е на место во нејзиниот живот сега каде што може искрено да зборува за лоши филмски искуства што повеќе не ги сака и да каже што сака. Таа го заслужила тоа по скоро три децении успешна кариера “, рече близок извор. Тој продолжи да раскажува дека Џен размислува да искористи други можности што и ги нуди животот, сега кога зачекори во шестата деценија од животот. Таа би сакала полека целосно да и се посвети на својата друга љубов и страст – внатрешен дизајн. „Доста е од бетонот и гламурот во Лос Анџелес и нејзината визија е да се пресели во ранч далеку од Холивуд, во државата Монтана и да отвори своја компанија за внатрешен дизајн“, рече тој.

Jennifer Aniston

Навистина, самата Џенифер за време на интервјуто призна дека обожава внатрешен дизајн и да му се посвети на тоа за некогаш да се откаже од актерството. Сепак, таа никогаш не го спомна ранчот во Монтана, во кое било интервју.