Џорџ Клуни сака неговите близнаци да учат од сопствените грешки: Знаат брзо да возат велосипеди, но не и да закочат

15 декември, 2020
1357718


Како пример за методите на родителство, Клуни во интервју за „Гардијан“ наведува дека близнаците неодамна вежбале да возат велосипед на тениски терени и научиле да возат многу брзо, но дека тие едноставно сè уште не знаат како да користат сопирачка. Актерот објаснува како свесно им дозволува да прават грешки за да им даде шанса да растат сами.


„Идејата за нивниот пад не е мојата омилена работа. Се обидувам да им дадам доволно простор за грешка. Се надевам дека еден ден ќе дојдам до точка кога ќе можам да им кажам „Добро. Направи грешка “, вели Клуни.

George Clooney sa sinom


Во интервјуто, Клуни исто така вели дека 2020 година не била добра година, но дека ќе помине. „Верувам во тоа со цело срце. Ако не верував, не би знаел ниту како да воспитувам деца на овој свет. Ќе го надминеме сето тоа, и се надевам и убеден сум дека ќе излеземе уште подобри ’, оптимист е актерот.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi