Ексклузивно – Кортни Кардашијан фатена на плажа со Скот Дисик, а кружат гласини дека Скот се смирил со неговата поранешна девојка Софија Ричи!

17 јули, 2020
kortni

Кортни Кардашијан (41) носеше портокалово бикини и бела кошула во средата кога се појави на плажата со нејзиниот бивш Скот Дисик (37) во Малибу. На нив им се придружија  Кендал Џенер, ѕвездата на „Тик Ток“, Адисон Рае и  Хари Хадсон, кои излегоа од нивната луксузна куќа на плажа. Ова се случи во време кога се појавуваат гласини дека Скот ја се смирил со Софија Ричи (21), откако откако парот раскина во мај годинава.

Beach day: Kourtney Kardashian, 41, put on a cheeky display in a slinky orange bikini as she hit up the beach with ex Scott Disick, 37, in Malibu on Wednesday

Кортни и Адисон формираа блиско пријателство среде COVID-19, бидејќи тие честопати снимаат видеа за нивните популарни страници на „Тик Ток“.Кортни, Кендал, Адисон и Хари ја прекинаа прошетката во еден момент за да заземат место во песокот.Тие седеа близу едни до други и почнаа да разговараат.

Personal life: The oceanside outing comes amid reports that Scott has rekindled his romance with Sofia Richie, 21, after having ended their nearly three-year relationship in May

Инаку, Скот беше забележан како влегувал и излегувал од имотот на плажа облечен во кошула, наочари и безбол капа.

Скот и Куртни – кои ја завршија врската во 2015 година – се родители на нивните три деца, синот Мејсон(10), Ринг(5) и ќерката Пенелопе(8).На почетокот на оваа недела беше објавено дека Скот и неговата поранешна Софија Ричи се вратиле заедно, откако во мај ја завршиле скоро тригодишната врска.Но, извор открил за People во средата дека овој пат тие ги одложуваат работите.

Bundled up: With the ocean breeze picking up, she attempted to wrap the majority of her curvaceous 5foot1inch frame in a white oversized blouse

„Тие се обидуваат да ги исправат работите, но не брзаат “, објасни инсајдерот, додека парот продолжува да поминува квалитетно време заедно.Скот и Софија – која е ќерка на пејачот Лионел Ричи – прв пат започнаа да се дружат во 2017 година.Во вторникот, извор потврди за Us Weekly дека Скот и Софија се „дружеле повторно романтично“ и дека нивната врска е „одновена“.Веста за помирувањето на парот доаѓа неколку дена откако Софија објави клип од она што се чинеше дека е дневната соба на Дисик.Скот и Софија се обединија за прв пат од нивното разделување на четврти јули, на ручек во Нобу.

Group outing: The friendly exes were also joined by Kardashian's younger sister Kendall Jenner, Tik Tok star Addison Rae, and pal Harry Hudson, as they ventured in and out of their luxe beach house

Потоа, го напуштија популарниот ресторан и се упатија кон забавата на еден пријател на Малибу.Во меѓувреме освен Софија, Скот помина многу квалитетно време со Кортни и нивните три деца.Целото емејство отиде во Јута во мај за да го прослави 37-от роденден на Скот, а во јуни тие патуваа во ранчот на Ким и Канје од 14 милиони долари во Вајоминг.Поради времето што го поминуваа Скот и Кортни заедно, фановите се сомневаа дека поранешниот пар се смирил.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi