ГЛАВНА ВЕСТ на светските медиуми! Џони Деп и неговата бивша пристигнаа на суд, пред зградата невидена толпа!

7 јули, 2020
amber

Со оглед на огромниот број на собрани медиуми заинтересирани за покривање на „настанот“,пред судот владее целосна вознемиреност!

Амбер Херд и Џони Деп се појавија на суд во Лондон утрово, 7 јули, што е нивна прва средба лице в лице по драматично разделување!

По пристигнувањето во Високиот суд, двајцата пристигнаа со заштита – тој со маска, а таа со марама, и ова е судење во врска со тврдењето дека Џони ја претепал својата тогашна сопруга Амбер.

Според „Дејли меил“, адвокатите на двете страни се погрижиле парот да дојде на суд во исто време, за да не се случи конфликт.

Деп го тужи познатиот британски таблоид „The Sun“ и извршниот уредник Дан Вотон, за тврдењето дека актерот се однесувал како „насилно чудовиште“ кон неговата поранешна сопруга, за време на нивниот проблематичен двогодишен брак.

Поточно, станува збор за колуминацијата од април 2018 година во која Дан вели дека ЈК Роулинг може да биде „генијално среќена“ што Деп игра во „Фантастични Ѕверови“, со оглед на обвиненијата за злоупотреба на неговата сопруга Амбер.

Пред судот има целосна вознемиреност, со оглед на огромниот број на собрани медиуми, заинтересирани за покривање на „настанот“.

Амбер на суд дојде со нејзината сестра Витни и адвокатот Џенифер Робинсон, а интересно е што Џони беше во добро расположение.

Тој рече дека судењето ќе биде претежно отворено за јавноста, додека одредени делови ќе бидат приватни.

Амбер поднесе 7 изјави на сведоци што ги собира во последните денови. Адвокатот на Џони рече дека тие „едвај имаа доволно време да ги прочитаат 6-та и 7-та изјава“, а судијата му дозволи на актерот да разговара со своите адвокати за 5-та и 7-та изјава, пренесува Sky News.Точно во 12:04 наше време, Деп беше првиот што сведочеше, на покана на неговиот адвокат, Дејвид Шиборн.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi