„Хари и Меган наскоро би можеле да станат бездомници“

26 април, 2020
meghan harry

Не им се пишува добро!

Откако ја известија јавноста дека се повлекуваат како „членови“ на кралското семејство, што значи, меѓу другото, откажување од парите на даночните обврзници, принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл, решија да започнат нов, независен живот. Среќата најпрво тие ја побараа во луксузна вила во Канада, но поради затворање на границите поради пандемија на коронавирусот, поранешната кралска двојка се пресели во Лос Анџелес. Со оглед на вистински специфичната ситуација во која моментно се наоѓа светот, Хари и Меган, наводно, не успеваат да најдат работа, а таблоидот „Life & Style“ известува дека тие наскоро може да станат бездомници.

„Тие сè уште немаат сопствен стан“, изјави извор близок до парот за магазинот, откривајќи како тие се справуваат со кризата. „Тие спијат на преклопен кревет со еден пријател во населбата Малибу во Лос Анџелес. Неговото височество Хари е практично бездомник“, објаснува извор со исто име, додавајќи дека целата ситуација е уште полоша затоа што се со 11-месечниот Арчи, за кого едвај можат да си дозволат дадилка.

За да можат што побрзо да застанат на нозе војвотката од Сасекс се обидува на секој начин да се врати на својот занает – глума, помогната од 35-годишниот сопруг, кој беше фатен пред еден месец во разговор со водачот на Дизни за да ја ангажира Меган да им го позајми својот глас за некои од нивните анимирани филмови. За ова беа свесни и продуцентите на најдолготрајната анимирана серија „Симпсонови“, кои, наводно, и понудиле на Меган да им позајми глас, но проектот сè уште не е реализиран.