Исчезнаа милиони преку ноќ! Најбогатото семејство е во неволја, им се заканува целосен банкрот?

15 мај, 2020
kim 3

Секој што деновиве ги погледна социјалните мрежи на сестрите Кардашијан би помислил дека сè е добро во најпознатото американско семејство.

Сепак, зад совршено обработените фотографии, ситуацијата е сосема поинаква. Сестрите се во неволја и тие се загрижени за финансиите, на кои премнгу влијае состојбата со вирусот „ковид-19“.

Економскиот проблем во Америка, рејтингот на нивната реалити серија се повеќе и повеќе паѓа, а со тоа и продажбата на нивните производи.

– Нивниот профит се намали, но тоа не значи дека нивниот стил на живот е променет. Тие сè уште сакаат да трошат, поради што сегашната состојба ги потресе – сега треба да внимаваат на секој цент – тврди извор близок на семејството.

Секој член на семејството има огромна куќа и голем број вработени што редовно ги плаќа, како и одржување на луксузни автомобили и други луксузни добра.

View this post on Instagram

💋

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

– Еден тон пари исчезнуваат преку ноќ, додава изворот, кој вели дека семејството е задолжено околу 180 милиони долари.

– Тие имаат многу недвижнини ширум Америка за кои плаќаат големи хипотеки. Ако работите не се подобрат, тие ќе треба да продадат најмалку три големи имоти – објаснува изворот.

Нивното спасение за последните неколку години беше реалното шоу што е во радиодифузна фаза од 18 сезони.

– Таа серија им носи многу пари од година во година. Но, прашањето е колку долго ќе се снима серијата – додава изворот.

Единствените членови на семејството кои немаат проблеми со пари се Кајли Џенер и Кендал Џенер. Едната е најмладата милијардерка во светот, а другата е најплатениот модел во светот.

– Тие се единствените кои имаат кариера која во моментов е профитабилна, а не се расположени да го споделат своето богатство со сестрите – додаде изворот.