Јелена Ѓоковиќ објави одлична вест: Ги преплавија со честитки! (ФОТО)

2 септември, 2020
jelena

Ќерката на Јелена и Новак Ѓоковиќ денес го слави својот трет роденден, а по тој повод, гордата мајка се огласи на социјалните мрежи.

Jelena Đoković

– Ти благодарам што не избра нас, драга моја радост. Среќен 3-ти роденден – напиша Јелена и го обележа сопругот Новак на објавата, а честитките веднаш  започнаа да пристигнуваат во коментарите.

„Честитки“, „преубаво“, „среќен роденден на убавицата“ …