Кајли Џенер го претстави новиот розев Rolls-Royce дизајниран специјално за неа! (ВИДЕО)

20 јули, 2020
kajli kola

Кајли Џенер во јавноста го претстави својот нов Rolls-Royce, откако пристигна една година откако таа го нарача.

Тој  има сопствен розов ентериер во кое е изгравирано името на Сторми. Таа го нарача ова скапо возило пред една година, но возилото конечно пристигна минатиот викенд.

Паркиран во нејзиниот имот од 36,5 милиони американски долари во Холмби Хилс, тој има розов ентериер во стилот на Барби, па дури има и специјално седиште за нејзината двегодишна ќерка, Сторми.

Под вратата на автомобилот, е врежано „Stormi’s Mum“ веднаш до името на марката на автомобилот.Се претпоставува дека автомобилот чини околу 252,000 фунти и се придружува на обемната колекција на автомобили на Кајл која вклучува 450.000 американски долари Rolls Royce Phantom, 127.000 долари Mercedes G-wagon, 1,4 милиони долари Ferari LaFerari, Lamborghini Aventador SV и Mercedes Maybach.

 Иако тоа е веројатно мала промена за некого кого вреди скоро милијарда долари (786 милиони фунти). Новата кола на Кајли пристигна откако нејзиниот бренд Кендал + Кајли беше принуден да одбие да плати работници во фабрика во Бангладеш.

Обвиненијата беа направени преку ReMake-a и профилот на Инстаграм на Diet Prada, во која се тврди дека модниот снабдувач Global Brands Group не ги платил работниците на фабриката во Бангладеш за време на пандемијата на корона вирусот. Global Brands Group, наводно, го спомнал брендот Кендал + Кајли на својата веб-страница, но сестрите рекоа дека нивната линија за облека е целосно во сопственост на некој друг.

Во изјавата, тие рекоа: „Би сакале да се погрешната гласина дека Global Brands Group е сопственик на брендот Кендал + Кајли и дека не сме платиле фабрички работници во Бангладеш за време на пандемијата на „Ковид-19“.

Погледнете како изгледа нејзиниот нов автомобил во видеото:

View this post on Instagram

Novi automobil Kajli Džener

A post shared by @ estrada.srbija on

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum

- escort - Casinomaxi bağlan - Goldenbahis - Sultanbet - mobilbahis giris -
instagram takipçi hilesi