КАРДИ БИ И НАПРАВИ ХАОС НА ПОЛИЦИЈАТА: Зошто вперуваш пиштол кон мојот сопруг?! (ФОТО, ВИДЕО)

26 октомври, 2020
карди би

Раперот Офсет беше приведен под сомнение дека мавтал со пиштол кон приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп. Поради таа сцена тоа го направи неговата поранешна сопруга, со која тој се смири – Карди Би.

Еден пријател мораше да ја држи Карди, кој скокаше и викаше затоа што вперија пиштол кон Офсет.

„Дозволете ми да го снимам ова“, се слушаше како вика Карди Би.
“Не! Тоа е сулудо! Мојот сопруг не е вооружен”, рече таа.

Офсет беше фотографиран додека полицијата го испрашуваше далеку од возилото. Подоцна беше ослободен без обвинение, а братучедот на Карди Би, Марсело Алмансар беше уапсен и обвинет за прекршоци со оружје. Алмансар беше ослободен неколку часа подоцна со кауција од 30.000 илјади евра.

Тоа започна кога полицијата го запре Офсет кај Беверли Хилс во саботата попладне. Инцидентот е снимен и споделен на неговиот „Инстаграм во живо“, каде што се гледа како раперот одбил да излезе од автомобилот додека полицијата го испрашувала.

Полицијата на Беверли Хилс во соопштението вели дека, всушност, Алмансар бил уапсен. Карди Би е добро позната поддржувачка на ривалот на Трамп, Џозеф Бајден, а Офсет има долго досије. Тој беше уапсен пред пет години за поседување марихуана и оружје, а во 2013 година беше во притвор за кршење на условна казна, откако беше осуден за кражба.

Eskişehir escort - Sekabet kaç oldu -
Superbetin yeni adresi
-

Dinamobet link

-

kolaybet giriş yapamıyorum